YÜKLENİYOR

Aramak için yazın

Altın Fiyatları Aralık Ayından Bu Yana İlk Kez Toparlanma Sinyalleri Veriyor

Finans

Altın Fiyatları Aralık Ayından Bu Yana İlk Kez Toparlanma Sinyalleri Veriyor

Paylaş

Aralık ayı başı itibariyle uluslararası piyasalarda spot altındaki düşüş destek seviyelerinde toparlanma arayışında. Altın fiyatlarının 1800 dolar sınırının altına düşmesinin ardından toparlanma çabasında olduğu gözükmekte eğer bu seviyelerde durmaz ise daha fazla düşeceği öngörülmektedir.

 

Uluslararası piyasalarda spot altın fiyatı 1 Aralık’tan bu yana ilk kez 1.800 dolar seviyesinin altına inilmesinin ardından bu sabah destek seviyelerinden toparlanmaya çalışıyor.

ABD Dolarının Dünyada önemli para birimlerine göre güçlenmesi, makro verilerdeki iyileşme ve covid-19 pandemisine karşı aşılamanın hızlanması ile beraber sağlam liman olarak gözüken altında düşüş başladı ve aralık ayından bu yana en kötü zamanlarını geçirmesine yol açtı. Bunu zamanında gören yatırımcılar altın yatırımlarını farklı finanslar araçlara yönlendirmesiyle altın dip seviyeleri gördü.

Spot Altın Fiyatlarında Destek ve Direnç Seviyeleri

Altın fiyatlarının 1792,13 dolar seviyesine kadar düşüşü ardından spot altın fiyatı 1794,53 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı. Analistlere göre “Covid-19’a karşı aşılamanın başlamı ile birlikte ekonomik verilen yükselişi, makro verilerinde iyileşmesi ile beraber artık değerli metallere olan talebi azalıyor” değerlendirmesinde bulunmakta fakat yine bu durmunun kısa vadeli bir düşüş olduğunu da düşünülmekte. Enflasyon bekleyişleri yükselmesi ile beraber yatırımcıların koruma amaçlı olarak tekrar altına ilgi gösterebilecekleri düşünülmekte.

Spot altın için kısa vade de destek seviyeleri 1.783 dolar, yukarı hareketler ise dirençler 1.801 ve 1.818 dolar seviyeleri olarak öne çıkmakta.

 

Etiketler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurunuz. *