YÜKLENİYOR

Aramak için yazın

Emekliye Promosyon Veren Bankalar

Bireysel Finans En Çok Paylaşılan

Emekliye Promosyon Veren Bankalar

Paylaş

11 milyon emekliye bankaların promosyon kapsamında 300 ila 450 TL arasında değişen miktarda tutarlar ödenmeye devam ediyor.

 

Emekliye promosyon fırsatı halen sürerken, bankalardan promosyonunu halen daha almamış olan emekliler, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile promosyon protokolü imzalamış bankalardan içerisinden seçimini yapıp, ‘3 yıl maaşımı sizin bankanızdan alacağım’ taahhüdünü vermek şartıyla 600 lira civarında ödemeden yararlanıyor.

Emekliye Promosyon Nedir?

Yeni emekli olanlara da bankaların promosyon imkanı var. Çalışanlar ise emekli olduğunda başvurusu yaparak banka promosyonunu alabiliyor.

Emekliye 3 Yıllık Promosyon Anlaşması

Bankalar emeklilere sadece promosyon anlaşması değil birçok bankacılık hizmeti ve işleminde ücretsiz imkan ve indirim sunuyor. Alınacak kredilerde faiz tutarları emeklilere özel olarak düşürülüyor. Bu nedenle emekli maaşınızın promosyon kapsamında aktarılmasını seçeceğiniz bankayı diğer imkanları da düşünerek seçmenizde fayda var. Çünkü detaylı araştırmazsanız daha iyi avantajlar sunan bankayı kaçırma imkanınız var. Maaş promosyonu almak için bankaya en az 3 yıl maaşını oradan alacağınızın sözünü de vermeniz gerekmektedir ve bu 3 yıl boyunca bankayı değiştirme imkanınız yok. Değiştirirseniz size ödenen promosyonu geri ödemeniz gerekebilir.

Bankalardan Emekliler İçin Promosyon Yarışı

ZİRAATBANKASI: emekliye 450 liraya varan tutarlarda ödeme yapıyor. 1.000 lira altında tutarda emekli aylığı alanlara 300 lira ,1.000 ile 2.000 lira arasındaki  tutarlarda emekli aylığı alanlara 375 lira, 2.000 lira üzerindeki tutarlarda emekli aylığı alanlara ise 450 lira tutarında olmak üzere, 3 senelik peşin emekli promosyon ödemesi yapılmaktadır.

 

GARANTİ: emekliye 450 liraya varan tutarlarda promosyon ödemesi yapıyor. Paramatiklerde ise özel menü sayesinde maaşları tek tuş ile çekme imkanı, bireysel kredilerde indirimli faiz oranları sağlıyor.

AKBANK: 450 liraya varan tutarlarda, emekliye promosyon ödüyor. Yeni emekli olanlar, ilk maaşını Akbank’tan almaları halinde, anlaşmalı sanat/hobi kurslarında 1 ay süresince 4 dersi kapsayan ücretsiz kişiye özel eğitimden yararlanabilmekte. Ayrıca tüm bankaların ATM’lerinden ayda 2 defa olmak üzere ücretsiz para çekme, bedava EFT ve havale, bireysel kredilerde özel faiz oranları gibi imkanlarından da yararlanabilmekte.

FİBABANKA: emekliye maaşa göre 330, 415, 500 liraya varan tutarlarda promosyon veriyor. Tüm bankaların ATM’lerinden ücretsiz maaş çekme, mevduatta ve kredilerde özel faiz oranları sunuyor ve hesap işletim ücreti alınmıyor.

DENİZBANK: emekliye 450 liraya varan tutarlarda promosyon ödüyor. Denizbank bankaya emekli maaşı müşterisi getiren gençlere de, her promosyonlu emekli maaşı bağlanan emekli için 150 lira tutarında ödeme yapmakta. Marka işbirlikleri sayesinde indirimli alışveriş imkanlarından yararlanabiliyor. Kredilerde özel faiz oranları, doğalgazda 3 ay % 10 indirim, elektrikte ise ilk  faturanın ödenmesi, gibi benzeri uygulamalar var.

ING: emekliye 450 liraya varan tutarlarda promosyon veriyor. Banka yeni emekli olanlara 2 yeni otomatik fatura talimatı vermek şartıyla 600 liraya varan tutarlarda nakit promosyon vermekte. Maaşını ING’den almaya başlayan emeklilere özel olarak 1 yeni fatura talimatı verene 50 TL , 2 yeni otomatik fatura talimatı verene ise 150 TL nakit promosyon ödemesi yapılmakta.

İŞ BANKASI: 450 liraya varan tutarlarda, emekliye promosyon ödemesi yapıyor. Kredi ve mevduatlara özel faiz oranları, kredi kartlarından yıllık ücret almıyor ve ayrıca ücretsiz EFT ve havale imkanları vermekte.

TEB: emekliye 450 liraya varan tutarlarda promosyon ödemesi yapıyor. Banka kredi kartından verilen 2 otomatik fatura ödeme talimatı için ilave 50 TL bonus veriyor. İnternet ve çağrı merkezinden yapılan işlemlerde ise ücret muafiyeti uygulamakta.

ve işte bankaların emekliye promosyon şartları…

Kimler bankalardan promosyon alacak?

Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı’ndan emekli maaşı almakta olan yaklaşık 12 milyon Türkiye vatandaşı bankalardan promosyon alacak. Ölmüş emeklilerin dul ve yetimleri de bu promosyon kapsamı dahilinde.

Promosyon için başvuru yapılacak mı?

Evet yapılacak. Promosyon veren bankalar ile sözleşme imzalanması gerekmektedir. Başvuru yapılmazsa eğer bankalar emeklilere promosyon ödemeyecek.

Hangi bankalar emekliye promosyon ödeyecek?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), TEB, Garanti Bankası, Akbank, Denizbank, Fibabanka, Ziraat, İş ve ING Bankalarıyla protokol imzalandığını duyurdu.

Emekliler kaç lira promosyon alacak?

Emekli Maaşı 1000 liranın altındaki emeklilere bankalara promosyon kapsamında en az 300 lira, 1000-2000 lira arasında olan emeklilere 375 lira, 2000 liranın üzerindeki emekli maaşlara ise en az 450 lira tutarında promosyon ödenecek. Bankaların isteği doğrultusunda bu paraların üzerine çıkılabilecek.

Emekliye promosyon kaç yılda bir verilecek?

Emekliler promosyon kapsamında paralarını 3 yılda bir alacak.

Bankalardan promosyonu almak için şartlar neler?

Emekli istediği bankayı seçebilecek. Emekliler promosyon kapsımında 3 yıl aynı bankadan maaş çekecek. Emekliler maaşlarının hepsini ATM’den günlük çekim sınırı olmadan çekebilecek. Herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeyecek.

Promosyon süresi dolmadan ayrılan ne yapacak?

Sözleşme kapsamında 3 yıl dolmadan banka değiştirmek isteyen emekliye sistem izin vermeyecek. Fakat aynı bankanın farklı bir şubesine aktarabilecek.

Maaş veren bankayı değiştirmek mümkün olacak mı?

İsteyen emekli bankasını değiştirebilir. Fakat bu sistem kredi kullananlara bu izni vermemektedir. Kredi taksitlerinin sonlanmasıyla beraber banka değişikliği yapılabilecek.

Maaş aldığım banka protokol imzaladı ne yapayım?

Bankaya başvurup 3 yıllık promosyon anlaşması yapabilirsiniz. Maaş tutarınıza göre daha fazla promosyon veren bir bankaya da geçmeniz mümkün.

Emekliye promosyon hangi tarihte verildi ve ne zaman ödendi?

Promosyon ödemeleri emeklilere peşin ve tek seferde yapılacak. Banka promosyonları için şu anda başvuru yapmanız halinde peşin olarak ödenmekte.

Etiketler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurunuz. *