YÜKLENİYOR

Aramak için yazın

Öğrenci İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bankalar

Öğrenci İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Paylaş

Üniversite öğrencileri, ihtiyaç kredileri ve ya eğitim kredileri kapsamında, kredi ürünlerinden yararlanabilmektedir. Eğitim kredisi, genelikle yüksek miktarlarda olması nedeniyle, öğrencilerin velisinden onay alınarak verilebilmektedir fakat konu ihtiyaç kredileri olduğu takdirde, bu kez devreye kredi notu girmektedir. İhtiyaç kredisi almak isteyen öğrenci kredi kartı kullanıyor ve bu kartın ödemelerini de düzenli olarak yapıyorsa, kredi notu dolayısıyla yüksek çıkmakta ve veli onayı olmadan da, kredi notunun sayesinde kredi alabilir. Öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar hakkında bilgi ve öğrenci ihtiyaç kredisi nedir? nasıl alınır? gibi sorulara cevaplar vereceğiz.

 

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

Öğrencilerin bir çok ihtiyaçları oluyor. Öğrenciye bankalar 1000 TL ye kadar limitli kredi kartı verebilmekte. Taksitli nakit avanslar işlemleri de bu limite dahil tutuluyor. Öğrencilerin kredi kartı ödemelerini düzenli yapması halinde, kredi kartını aktif olarak kullanmasıyla da beraber, kart limitleri 6 aylık periyotlarda yükseltilebiliyor. Ayrıca kredi olanaklarından faydalanma imkanları da kendisine sunuluyor. Bankaların “ihtiyaç kredisi” ismi altında vermekte olduğu krediler 2 ile 5 Bin TL gibi rakamlardan fazla olmuyor. Öğrenci, bu kredilerde ihtiyaçlarını karşılayabileceği gibi bir çok teknoloji mağazasından, kredi ile taksitli ürünler satın alabiliyor.

Kredi notu, banka müşterilerine ait ödeme düzenini gösteren bir puanlama mekanizmasıdır. Bankalarla çalışıyorsanız ödeme alışkanlıklarınıza göre belirli derecede kredi notu seviyeniz bulunmaktadır. Kredi başvurusu yaptığınız takdirde bankalar başvurularınızı değerlendirirken önce kredi notunuza bakmaktadır.

Öğrenci Kredisi Nasıl Alınır?

Öğrencilerin ihtiyaç kredisi alabilmesi için, kullanıyor oldukları kredi kartlarını düzenli kullanmalı ve ödemeleri son ödeme tarihini geciktirmeden her ay toplam borcun en az yüzde 50 si olması şartıyla yapmalıdır. Banka hesabınız ya da kredi kartınız varsa, mutlaka bu ürünleri kullandığınız bankaya kredi başvurusu yapmanız, sizlere bir nebze de olsa olumlu bir sonuç olarak yansıyabilir. Elbette, bankalara çok büyük miktarlarda kredi başvurusu yapmanız, öğrenci kredinizin onay almamasına yol açacaktır ve bu nedenden, mümkün olduğunca kredi kartı limitlerinize yakın miktarlarda başvuru yapmanız önemlidir. Eğer ki kredi kartı kullanmıyorsanız, 1 ile 4 Bin TL arasında bir tutarda başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. Kişisel KKB puanınız kredi başvurularınız da değerlendirme sebebi olacağı için, bankalara düzenli ödemeler yapıyor iseniz, krediniz en kısa sürede hesabınıza gönderilir.

Öğrenci İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Şartlar ve Belgeler

Öğrenci, ihtiyaç kredisinden yararlanmak için, şayet kendi çalıştığı bankalardan birine başvuru yaptıysa eğer; bankanın ekstra belge talebi olmaz. Kredi başvurusu yapacak öğrencinin kredi alabilmesi için 18 yaşından büyük olması durumunda, farklı bir koşul ve şart aranmaz. Bir takım bankalar, kendi inisiyatiflerinde kredinize bir kefil talep edebilmektedir fakat bu ihtiyaç kredilerinde istenmemektedir. Çalıştığınız bankaların internet siteleri aracılığıyla kredi başvurusunda bulunabilir ve kısa zaman içerisinde krediyi alabilirsiniz.

Şayet, çalıştığınız bankadan farklı bir banka üzerinden öğrenci kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız, aşağıda belirtmiş olduğumuz belgeleri temin etmeniz gerekmektedir.

 

Nüfus cüzdanı fotokopisi
Adres tespiti için ikametgah bilgisi
Öğrenci belgeniz ya da kimliği

Yukarıda bulunan belgeleri internet aracılığı ile başvuru yaparsanız dahi, genellikle gönderme şartlarını koşarlar. Ters durumda, kredinizin onaylanma durumu olsa dahi, krediyi alamazsınız.Fakat anlattığımız gibi, çalıştığınız bir bankada, kredinizi doğrudan  hesabınıza gönderebilirler. Kredi notunuz hakikaten iyiyse, kredi kartınızın ödemelerini düzenli olarak yaptıysanız herhangi bir kusurunuz genel olarak olmaz ve bu şartlarda 3-5 Bin TL aralığında bir kredi alma durumunuz olabilir.

Bu zamanda öğrencilik hayatı yaşayan ve hatta ailesinden uzak bir şekilde eğitimini sürdürmekte olan birçok vatandaşımız vardır. Öğrencilik hayatını herkes çok iyi bilir ki fazlasıyla külfetli olabilmektedir.Eğitim ihtiyaçları hem şahsi ihtiyaçlar ortaya çıkınca birçok masrafla uğraşmak fazla kolay olmayacaktır. Bu tür durumlarda öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve öğrenciye kredi veren bankalar devreye girmektedir. Bu kredileri veren bankalar devlet desteğiyle de öğrencilere kredi olanaklarını vermektedir.Tek öğrencilerin değil günümüzde herkesin ihtiyaç kredisi alma imkanı olabilmektedir. Öğrenciler masraflarını karşılama hususunda biraz daha zor zamanlar yaşayabilmektedir. Herhangi bir işte çalışmadıklarından dolayı masraflarda art arda gelince ödeme yapmakta zorlanabilmektedirler. Aylık düzenli gelirleri olmadıkları için ödemelerinin bir düzenlemesinide  yapmaları pek kolay olmamaktadır.

Devlet Destekli Öğrenci Kredisi

Ülkemizde içerisinde bulunduğumuz 2018 – 2019 öğretim yılında da üniversite öğrencisine devlet kredisi verilmeye devam etmektedir. Üniversite öğrencilerinin bazıları yurtlarda kalırken bazıları ise bir evlere kira karşılığında yerleşmekteler. Devlet desteğiyle beraber öğrencilere sağlanan krediler uygun faiz oranları ve geniş kapsamlı ödemeleri içerisinde bulundurmaktadır. Bu kredilere başvuran kişinin muhakkak 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Bu kredilerin geri ödemesi esnek geri ödeme planlı eğitim kredileri olarak açıklanmaktadır. Bu krediyi kullanmak isteyen kişi için en önemli durum her bireyde olduğu gibi kredi notlarıdır.

Kredi Talebinde Bulunan Öğrencilerde Ne Gibi Şartlar Aranmakta?

Genellikle eğitim alan öğrencilerimizin çoğunluğunun düzenli geliri yoktur. Bundan dolayı öğrenciler gelir belgesiz başvuru yapacaklardır. Bu başvuruları yapabilmeleri içinde öğrenciye kredi veren bankalar ülkemizde vardır. Bu bankalar öğrenci kredisi isteğinde bulunan öğrencilerde ilk aradığı koşul yukarıda söz ettiğimiz gibi kredi notlarının düşük olmama durumudur. Bunun haricinde öğrenci kredilerinde de diğer kredi türlerinde olduğu gibi koşullar vardır. Kedi notu ilk  bakılan durum olduğundan dolayı, kredi notu düşük olan bir kişinin kredi başvurusu doğrudan reddedilecektir.Fakat bazı bankalar müşteri kazanmak ve gelirlerini katlamak istediği için kredi notuna bakmadan kredi verebilmektedir. Bankalar öğrencilere aynı zamanda kredi kartı da tahsil edebilmektedir. Çalışan, ailesinden düzenli bir geliri olan ve kredi kartı limitleri 100 ile 500 arasında bulunan öğrencilerin kredi alabilmesi daha kolay görünmektedir.

Devlet Destekli Öğrenci Kredisi Veren Bankalar Ve Şartları

Garanti’den Eğitime Destek Kredisi

Bulunduğu konum itibari ile kaliteli hizmet veren bankalar arasında yerini koruyan Garanti‘den öğrenciler için 25.000 TL ye kadar % 1.32 faiz oranları ile eğitime destek kredisi veriliyor. Öğrencilerin genel ihtiyaçlarını karşılaması için birazda olsa katkıda bulunacak olan bu krediyi kullanmak için okuduğunuzu bankaya belirtmeniz ve belgeleriniz ile en yakın şube veya İnternet şubesinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Özel okullar için genellikle tercih edilen kredi seçeneği sayesinde hepimiz üniversite veya özel okul kredisi imkanlarından kolaylıkla faydalanabiliriz.Kullanacağınız kredi sayesinde eğitim masraflarınızı karşılayabilir, öğrenim durumunuzun sorunsuz geçmesini sağlayabilirsiniz.Genellikle tercih edilen ve müşteri memnuniyetini ilk planda tutan bankalar arasında yer aldığınıda belirtmekte fayda var.

QNB Finansbank Öğrenci Kredisi

Eğitim ihtiyaçlarınızı karşılamak için QNB Finansbank öğrenci kredisikampanyasına başvuruda bulunabilirsiniz. Banka, üst kredi kullanma limitini 50.000 olarak belirlediği için bu meblağa kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı Finansbank’tan karşılayabilirsiniz.

Daha yüksek tutarda nakite ihtiyacınız var ise bu durumunda bankanın diğer bireysel ürünlerine bakmanız gerekir.

Denizbank Eğitim Kredisi

DenizBank‘ın geliştirdiği bu kredi ile de, eğitim, kırtasiye, dershane ve özel ders gibi genel ihtiyaçlarınızı acil bir başvuru yaparak gerçekleştirebilirsiniz ve acil olarak bir nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. DenizBank ile 60.000 TL’ye kadar 60 Ay vade ile kredi kullanabilir ve eğitim hayatınızın tamamını finansal olarak elde edebilirsiniz. Ancak ihtiyacınızdan daha fazla kredi kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz!

Odeabank’tan Öğrenci Kredisi

Son olarak OdeaBank sizlere 20.000 TL civarında kredi olanağı sağlıyor. 60 aya varan vade seçeneklerinden faydalanabileceğiniz bu bankadan eğitim için gereken kredinizi kolaylıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca siciliniz temiz ise gelir belgesi ya da kefile ihtiyaç duymadan 500 TL limitli kredi kartı almanız da mümkün olabiliyor. 60 Ay taksitle kullanacağınız kredi için ise okuduğunuz okuldan kayıt belgesi ve diğer öğrenim belgeleriniz ile başvuruda bulunmanız durumunda krediniz en kısa zamanda onaylanır ve size verilir.

Vakıfbank Eğitim Kredisi

Vakıfbank tarafından eğitim kredisi çekmek isterseniz, sizler için en fazla 12 ay vade fırsatı sunulmaktadır. Eğitim kredisi için 40 000 TL’ye kadar üst limit belirlemektedir. Vakıfbank, eğitim kredisi için özel okul eğitimi alan, özel ders yardımı için, dershane masrafları için ya da çeşitli dil eğitimleri için kredi imkanı sunmaktadır.

ING Bank Eğitim Kredisi

ING Bank tarafından verilmekte olan eğitim kredisi için 50 000 TL’ye kadar kredi fırsatı sunulmaktadır. Bunun için en fazla 36 aya kadar vade sunulabilmektedir. Bu eğitim kredisi için ING Bank öğrencilere, öğretmenlere ve velilere krediden yararlanma fırsatı vermektedir.

İş Bankası Eğitim Kredisi

Son günlerde sıkça kullandığımız bankalar arasında bulunan İş Bankasının kampanyalı kredi fırsatlarından bütün öğrenciler kolay bir şekilde yararlanabiliyor. Uygun faiz ve düzenli ödeme sistemi sayesinde alabileceğiniz kredi ile öğrenim masraflarınızı, hem yurt ve dershane masraflarınızı hiç zorluk çekmeden karşılayabilirsiniz.  İş Bankası Eğitim Kredisi için başvuruda bulunmak isteyen bütün gençlerin bankaya birtakım belgeleri vermesi ve öğrenci olduğunu kanıtlaması isteniyor. Bu belgelerden bazıları şöyledir,

  • Öğrenci Kayıt Belgesi Aslı
  • Okul Ücretini Belirten Belge
  • TC Kimlik Belgesi

Bu belgeler ile yapılan başvuru nihayetinde bir değerlendirme yapılır ve eğer siciliniz temiz ise en yakın zaman içinde onay mesajı aldıktan sonra kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Yurt Dışı Eğitim Kredisi

YapıKredi Bankası, yurt dışında okuma hayalini gerçeğe dönüştürmek isteyen bütün öğrenciler için bir kredi türü geliştirmiş ve yurt dışı eğitimlerinizi finanse etmeyi hedef belirlemiştir. 50.000 TL‘ye kadar 48 Ay vade ile kullanabileceğiniz bu kredi ile yurt dışında eğitim alabileceğiniz bir şekilde düzenlenmiş ve bu doğrultuda sadece yurt dışında eğitim görecek öğrenciler tarafından kullanılabilir.

Akbank Öğrenci Kredisi

Akbank bütün öğrencilere eğitim için destek verirken düşük fazi oranları ve ödemenize uygun vade planlarıyla da yardımcınız olmaktadır. Banka, anında kredi kampanyası ile acil ihtiyaçlara gerekli hızlı çözümler bulmaktadır.

Öğrenciye Anında Kredi

Anında kredi; finansman başvuru sürecinin çok hızlı bir şekilde gerçekleşmesi üzerine başvurunun onaylanması durumunda, talep edilen tutarın yetkili bankadaki vadesiz hesabınıza TL olarak anında iletilmesi anlamına gelmektedir.

Eğitim hayatınızı sürdürürken, acil ihtiyaçlarınız oluştuysa eğer  öğrenciye anında kredi veren kurumlara başvuru yapabilir ve nakit ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde karşılayabilirsiniz. Anında kredi ürünleri, birçok banka tarafından sağlanmaktadır.

Öğrenci Kredi Kampanyaları

Okul masraflarının tamamını karşılayarak yalnızca eğitime dikkat vermek isteyenlere özel öğrenci kredi kampanyaları düzenlenmektedir.Mevzu bahsedilen kampanyalar özelliklerine bağlı olarak okul, kurs, üniversite ve dershane giderlerine yönelik olabiliyor.

Farklı ödeme seçenekleri ve faiz oranlarıyla sunulan bu finansmanlar,yalnızca eğitim ve öğretim masraflarında kullanılması için verilmektedir. Faiz oranları, kamu bankaları tarafından hazırlanan kampanyalarda daha uygun tutulmaktadır ama özel bankalarda, kredi kullandırma şartlarını rahat tutmaktadır.

Bu sebeple giderlerinizin tamamını tek seferde ödemek sizin için yarar oluşturabilir. Ancak bu yararı tam anlamıyla elde edebilmek için güncel öğrenci kredi kampanyalarını faiz oranları ve ödeme alternatifleriyle birlikte değerlendirmenizi size öneririz.

Ziraat Bankası Eğitim Destek Kredileri

Ziraat bankasının eğitime destek reklamı ile sunduğu kredi sayesinde okul, yurt, üniversite ve dershane ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı oluyor. Sunduğu düşük faiz ve geri ödemesi kolay olan 36 ay vadelikredinizi istediğiniz zaman kullanabiliyor, kullandığınız krediyi daha önce hiç faiz ödememiş gibi 36 ay sonunda hem ihtiyaçlarınızı gidermiş olabilir, hemde eğitiminizi zorlukçekmeden tamamlamış olursunuz. Ziraat bankası sizden bu eğitim kredisini kullanabilmeniz için bir kefil isteyebilir veya büyüklerinizi güvence göstererek kullanmanızı sağlayabilirsiniz. Okuyan öğrencinin bir mesleği var ise aylık düzenli bir geliri var ise bu kredi doğrudan kendisine bir kefil ihtiyacı olmadan verilebilmektedir Türkiye’nin en az faiz imkanları ile kredi veren bankasından birisi olarak devletimizin sunduğu bütün kolaylıklar Ziraat’ta sizleri bekliyor.

Bankaların verdiği eğitim kredileri için sizlere verdiğimiz banka isimlerinin şartları  krediler için uyguladıkları son faiz oranlarını inceleyerek, sizler için en iyi olan bankayı seçebilirsiniz. Müşterisi olduğunuz bankaları ilk olarak değerlendirebilirsiniz. Bu sizlerin daha düşük faizlerden yararlanmanıza sebep olabilir.

Fibabanka Eğitim Kredisi

Eğitim ve öğretime destek veren bankalardan bir diğeri de Fibabanka’dır. 1,25’den başlayan uygun faiz oranları ile 60 aya varan vade imkanlarıyla eğitim kredisi Fibananka’da!Mesaj ile bu krediye başvurmak için ise OKUL yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak TC Numaranızı yazıp 3422’ye mesaj gönderin veya Fibabanka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

Alternatifbank Eğitim Kredisi

Eğitime destek veren bankalardan bir diğeri de  Alternatifbank’tır. 48 aya varan vade imkanları ile  ve %1,39’dan başlayan faizler ile öğrencilere kredi vermektedir.Öğrenciler bu krediden 40.000 TL’ye kadar kullanabilir.

Şeker Finans

Şekerbank’ın alt kuruluşu Şeker Finans’tan da eğitim kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Evinizi güvence göstererek 120 aya varan vade imkanları ve değişik ödeme yöntemleriyle kredi kullanmak istiyorsanız şekerbank’ı tercih edebilirsiniz.

Halkbank

Milletinin her zaman yanında bulunan Halk Bankası, öğrencilere kredi vermektedir. 50.000 TL’ye kadar 48 aya varan vade seçenekleriyle kredinizi Halkbank’tan kullanabilirsiniz. %1,23 faiz oranıyla verilen bu kredi “Eğitim kredisi” adı altında verilmektedir. Halkbank sitesinden bu kredinin tüm detaylarına ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Öğrenci Taşıt Kredisi Çekebilir mi?

Özellikle 18-25 yaş arasındaki gençlerde araba sahibi olma isteği çok fazladır.Birtakım finans kurumları da, bu konuda gençlere destek olmak  için taşıt kredisi vermektedir.Fakat bunun için öğrencinin belirlenilebilir bir gelire sahip olması gerekmektedir.

Çünkü bankalar, araç kredisi hesaplama işlemleri sırasında ilk önce kişinin krediyi ödeme durumunun olup olmadığını incelemektedirler.

İhtiyaç kredileri alanında gelir belgesiz kredi kullandıran bankalar var olsa da, taşıt kredisi vermek için gelir belgenizi bildirmeniz gerekmektedir. “Öğrenci taşıt kredisi çekebilir mi?” sorusunu kısaca geliri yeterli olduğu tespit edilirse “Evet” diyebiliriz

Etiketler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurunuz. *