YÜKLENİYOR

Aramak için yazın

Öğrenciye En İyi Kredi Kartı Önerileri

Haftanın Seçilenleri Kredi Kartları

Öğrenciye En İyi Kredi Kartı Önerileri

Paylaş

Bankalar öğrecilere yönelik oldukça cazip kredi kartı vermektedir. Bunlardan başlıca en çok tercih edilenleri sizler için araştırdık.

 

1 – TEB – ÜniversiTEB Kredi Kartı (Türk Ekonomi Bankası)

TEB’in Bonus Card özellikliklerine sahip ÜniversiTEB kredi kartı öğrencilerin en çok tercih

ettiği kredi kartlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Geçikme faizi %2.60 seviyesindedir.. Kart limiti başlangıçta 300-500 TL arasında belirlenmektedir. Tabiki ödemelerinizi düzenli olarak yaptığınız takdirde limit artırımı başvurusu yaparak. Kredi kartı limitinizi yükseltebilirsiniz.

 

Türk Ekonomi Bankası’nın üniversite öğrencilerine yönelik sunmuş olduğu ÜniversiTEB Kredi Kartı hizmeti, standart tüm kredi kartı özelliklerini barındırdığı gibi Bonus Card özelliği sayesinde de reklamlarda gördüğünüz tüm Bonus kampanyalarından yararlanmanız mümkün.

Bonus kampanyaları ile beraber bankanın ÜniversiTEB kredi kartı için sunduğu çeşitli kampanyalardan yararlanma fırsatı sunduğunu belirtelim. Örneğin, ÜniversiTEB Bonus Card’ınız ile hafta içi günlerde yapacağınız 50 TL ve üzerine harcamalarınızda, haftasonları ideceğiniz sinema ya da tiyatro bileti ücretinin % 50’si TEB tarafından ödeniyor.

ÜniversiTEB yıllık kredi kartı ücreti: 6.9 TL

2 – İş Bankası – İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Üniversite öğrencilerinin en sık tercih ettiği kredi kartlarından biri İş Bankası’nın sunduğu İş’te Üniversiteli! Bu kartı öğrencilere cazip kılan en önemli özelliği ise ilk sene senelik kart ücretinin olmaması. Borç geçikme oranı ise sadece %2.62 seviyesinde. Kredi kartı limiti ise her öğrenci için 400 TL olarak belirlenmektedir tabiki bu limit sizin ödeme düzeninizle zamanla yükseltilebilir.

Ayrıca, İş Bankası’nın üniversite öğrencilerine sunmuş olduğu İş’te Üniversiteli kredi kartı Maximum kart’ın tüm özelliklerini taşıyor. Reklamlarda gördüğünüz kampanyaları, taksit avantajlarından sizlerde bu kart sayesinde yararlanabildiğiniz gibi alışverişlerinizde MaxiPuan kazanabilirsiniz. İş’te Üniversiteli kredi kartının en güzel özelliği de aynı zamanda Müzekart olması, Müzekart özelliği sayesinde her sene 1 yıl süreyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı birçok müzeyi ücretsiz olarak ziyaret edebiliyorsunuz.

İş’te Üniversiteli yıllık kredi kartı ücreti: 20 TL

3 – Ziraat Bankası – Genç Kart Kredi Kartı

Ziraat Bankası’nın öğrencilere sunduğu MaximumCard özellikli kredi kartıdır. Banka, 5 yıl boyunca kart ücreti almamaktadır. Kredi kartı limiti Lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL, doktora öğrencilerine 950 TL olarak tahsis edilmektedir.

KYK burs ve kredi ödemelerinin Ziraat Bankası tarafından yapıldığını düşünürsek, tek bir banka ile işlerinizi halledebilirsiniz. Çünkü Ziraat Bankası, öğrencilere sunmuş olduğu Genç Kart hizmetiyle beraber kredi kartı özellikli bir kartta veriyor. Eğer KYK burs veya kredi ödemesi alıyorsanız, herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gittiğinizde, Genç Kart almak istediğinizi belirtin. Kredili hesap böylece kartınıza tanımlanacaktır.

Ziraat Bankası’nın Genç Kartı Maximum özelliği de sağlıyor. Bu sayede Maximum üye iş yerlerindeki kampanyaların tümünden yararlanabilir aynı zamanda MaxiPuan’da kazanabilirsiniz.

Genç Kart yıllık kredi kartı ücreti: 15 TL.

4 – HSBC Bankası – Advantage Campus Kredi Kartı

HSBC bankasının öğrencilere sunduğu kredi kartı olan Advantage Campus, adından da anlaşılabileceği üzere öğrencilere özel avantajlı özellikler taşıyor. Kart limitleri 500 TL ile 750 TL arasında değişiyor. Banka yıllık olarak sadece 20 TL kart ücreti alıyor.

HSBC’ bankasının üniversite öğrencilerine özel olarak sunmuş olduğu Campus kredi kartı limitinizi ödemeleriniz düzenli olarak yaptığınız takdirde sonraki dönemlerde artırabilme şansınız var. Advantage üye iş yerlerinde yapılan tüm kampanyalardan yararlanabilir ve alışverişlerinizde Advantage NakitPuan kazanabilirsiniz.

Advantage Campus yıllık kredi kartı ücreti: 38 TL.

5 – HSBC – Advantage Concept Üniversiteli

Advantage Concept Üniversiteli kartı Campus karttan farklı olarak, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında öğrenim gören 18 ve 25 yaş arasındaki üniversite öğrencilerine hitap eden bir kredi kartıdır.

HSBC Concept ile yıllık kart aidatı ödemeden Advantage NakitPuan kazanımı ve kartınızın mevcut taksitlendirme özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Öteleme/Artı taksit ve dönemlik Advantage NakitPuan kampanyalarından faydalanmak istiyorsanız, seçtiğiniz kampanya için belirtilmiş ücreti ödemelisiniz.

Advantage Concept Üniversiteli yıllık kredi kartı ücreti: Ücret alınmıyor.

6 – HSBC – Advantage HIZZ Üniversiteli

HSBC bankasının üniversite öğrencilerine sunduğu bir diğer kart ise Avantajlı alışverişin en hızlısı olan Advantage Hızz, 35 TL’ye kadar olan alışverişlerinizde sizi şifre girmekten kurtarıyor. Şifre girmek yerine tek yapmanız gereken, Advantage Hızz Kart’ınızı okuyucuya göstermektir.

Advantage Hızz’ın standard kredi kartı modeli dışında sticker ve anahtarlık şeklinde kredi kartları da vardır. İstediğin bir kartı seçerek advantage dünyasında hızlı alışverişe başlayabilirsiniz.

Advantage HIZZ Üniversiteli yıllık kredi kartı ücreti: 43 TL.

7 – AKBANK – Axess Exi26 Kredi Kartı

Akbank’ın Axess özellikli öğrenci kredi kartı ise bir diğer alternatif. İlk yıl kredi kartı ücreti alamayan banka ilk senenin ardından 20 TL kart kullanım ücreti alıyor. Borç gecikme faiz oranı ise %2.80’dir.

Akbank’ın üniversite öğrencilerine sunmuş olduğu Axess Exi26 kredi kartına başvurabilmeniz için 26 yaşını geçmemiş olmanız gerekmekte. Ayrıca, bu kart Axess özellikli olduğundan Axess üye işlerindeki taksit fırsatlarından ve kampanyalardan yararlanabileceğiniz gibi alışverişlerinizde Chip para da toplayabiliyorsunuz.

Bunlarla birlikte, taksitsiz yaptığınız bir harcamayı daha sonra taksitlendirebiliyorsunuz.

Axess Exi26 yıllık kredi kartı ücreti: 20 TL.

8 – VakıfBank – Like Card Üniversite Kredi Kartı

Öğrencilere özel kredi kartlarında sosyalliğe önem veren Like Card, hergün yeni kampanyaları ile öğrencilerin mutlu ediyor.

Like Card güncel kampanya bilgilerine, buradan ulaşabilirsiniz.

Tiyatro, sinema, müzik ve kitap ürünleri gibi birçok kategoride yapılan kampanyalardan tüm LikeCard sahibi üniversite öğrencileri faydalanabilir.

Likecard’ın Like Puan uygulaması sayesinde her 1 TL için 1 like puan kazanırsınız ve bu puanları daha sonra www.likecard.com.tr üzerinde yapılan çekilişlerde çekiliş hakkı elde etmek için kullanabilirsiniz.

Tüm harcamalarda World üye işyerlerinde kullanabileceğiniz world puanlar kazanır ve harcadıkça kazanmaya devam edersiniz.

Likecard’ın yıllık aidatı yok fakat ekstrenizi e-posta olarak almanız gerekiyor internet şubenizden bunun ayarlamasını yapmalısınız, aksi halde kart ücreti ödemek durumunda kalırsınız.

Like Card yıllık kredi kartı ücreti: Ücret alınmıyor.

9 – Yapı Kredi – Kredi Play

Yapı Kredi Bankası’nın genç üniversite öğrencilerine sunmuş olduğu Kredi Play kredi kartının en büyük avantajlarından biri World kart özelliği sağlıyor olması. Reklamlarda gördüğünüz tüm World kart kampanyalarından yararlanabildiğiniz gibi alışverişlerinizde World puan kazanırsınız.

Kredi Play’in borç geçikme faizi ise %2.52’dir. Yapı Kredi’nin Kredi Play kredi kartı ile birçok kampanyadan da yararlanma fırsatınız bulunuyor.

Kredi Play yıllık kredi kartı ücreti: 38 TL.

 

10 – Finansbank – Cardfinans GO

Finansbank’ın gençler için sunmuş olduğu Cardfinans GO kartı, tüm kredi kartı özelliklerini taşıyor ve ayrıca Cardfinans ayrıcalıklarını barındırıyor. Cardfinans GO ile yapacağınız alışverişlerde para puan kazanırsınız.

Bir çok farklı kampanya sunan Cardfinans GO kredi karı, üniversite öğrencilerine yönelik diğer kartlara alternatif olabilecek kampanyası bol bir kart.

Cardfinans Go yıllık kredi kartı ücreti: 25 TL.

 

11 – DenizBank – D Şarj

DenizBank’ın üniversite öğrencilerine sunmuş olduğu Bonus avantajlı kredi kartı D-Şarj, listemizde en iyi kartlar arasında yerini alıyor.

Bu kredi kartından biraz bahsedecek olursak, D-Şarj kredi kartıyla yapacağınız harcamalardan Bonus kazanırsınız. Aynı zaman restoran, kafe ve sinemalarda ise anında yüzde 10 indirimden yararlanırsınız. D-Şarj kredi kartı ile birikimlerinizi değerlendirebileceğiniz ayrı bir yatırım hesabı ile klasik banka hesabına da sahip olabilirsiniz. D Şarj kredi kartı başvurusu yapabilmek için öğrenci belgenizle DenizBank şubelerinden birine uğramanız yeterli.

D Şarj yıllık kredi kartı ücreti: 33 TL.

Kredi Kartı Tercihlerini Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Konuda tüm kredi kartı ürünleri hakkında detaylı bilgiler verdik.

Tercih konusunda ise aşağıdaki bilgilendirmeleri de dikkate almanızda fayda var !

Alışveriş konusunda bir çok kart zaten AxessBonus ve Maximum kart tiplerinin özelliklerine sahipler, bu nedenle taksitlendirme, puan kazanma durumu genel olarak tüm kartlarda mevcut.

Bulunduğunuz bölgedeki size yakın şube ve bankamatikleri bulunan bankaları tercih etmeniz ise ödeme aşamasında zaman kaybetmemenizi sağlar.

Öğrenci Kredi Kartı Limitleri Nasıl Artar ?

Öğrenci kredi kartlarının başlangıç limitleri belli oranlar arasında sabittir, yükseltmek için düzenli ödeme yaparak son ödeme tarihlerini geciktirmeden kullanmanız ve internet şubesinden limit arttırım talebi vermeniz gerekir, limitin artması için aktif bu kartları kullanmalısınız.

Yanınızda para olsa dahi kartla ödeme yapmalısınız, sonra da kartınızın borcunu düzenli ödeyin bu yöntemle kart limitinizi hızlıca arttırabilirsiniz.

Öğrenci Kartı Nakit Avans Kullanımı

Faizsiz ve faizli nakit avans harcamalarınızda size tanınan maksimum ödeme süresi içerisinde borcunuzu mutlaka ödeyin, çünkü nakit çekimlerde standart faiz oranlarından daha yüksek faiz oluşmaktadır.

Sadece paranız geç yatacağı zaman yada öğrenim kredisine 2-3 gün kaldığı zaman nakit avans kullanın. Alışveriş yapma, Kira ödemesi ve arkadaşınıza borç vermek için bu yönteme asla başvurmayın.

Kredi Kartı Başvuruları Nasıl Yapılır ?

Listemizde yer alan kredi kartları, sadece öğrenciye özel olduğu için başvurularınızı şubeden yapmanız gerekiyor.

Başvuru sırasında nüfus cüzdanı ve öğrenci kimlik kartınızı yanınızda bulundurmalısınız, bu sayede kısa sürede işlemi tamamlayıp kredi kartınıza kavuşabilirsiniz.

İnternet üzerinden yapacağınız kredi kartı başvurularınızda öğrencilik durumunuzu doğrulamayacağınızdan dolayı, kartınızın onaylanmama ihtimali yüksektir ve böyle bir durumda kredi kartınız bireysel kart statüsünde size teslim edilebilir.

Öğrenciyim, Kredi Kartı Almam için Hangi Şartlar Gerekiyor? 

Öğrenciler için düzenlenen kartları daha düşük faiz oranları ile beraber bonus para ödülleri, birçok anlaşmalı üye işyeri mağazalarından ek indirimler ve daha birçok farklı ayrıcalıktan sunmaktadır. Fakat kredi kartlarına ait gerekli bazı banka şartları da öğrenciler içinde geçerliliğini koruyor. Bankalar genellikle 400 – 800 TL limitler arasındaki kredi kartlarını öğrencilerin gelirlerini ön planda tutmayarak ve hatta bazen öğrencilerin haberi dahi olmadan kendilerine kurye ile gönderilebilmektedir.

Öğrenciler için sunulan kredi kartlarını alabilmek için gerekli şartlar

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kredi kartı sahibi olmak isteyen öğrencinin 18 ila 25 yaş aralıklarında olması gereklidir. Bazı bankalar 25 yaş üstü olan öğrencilere ve 27-28 yaşına kadar esneme sağlayabilmektedir.
  • Başvuru yapacak öğrenciye ait nüfus cüzdanı, pasaport veya varsa sürücü belgesi,
  • Kanun nezdinde bulunan “Tüketici Sözleşmesi”nin imzalanması,
  • Kişiye ait öğrenim belgesi (Bankalar genellikle Açık Öğretim Fakültesi okumakta olan öğrencilerin başvurularını kabul etmemektedir.)

Kredi Karı Kullanımında Nelere Dikkat Etmeliyim ?

En önemli konu kredi kartınızın ödemelerini zamanında yapmanız ve en az dönem borcunun %50 sini ödemeniz. Sürekli asgari ücreti ödemeniz kartınızın nakit avans özelliğini kullanamamanıza neden olur. Ayrıca son ödeme süresi içerisinde ödeme yapmazsanız yine nakit avans özelliği kapanacaktır bununla beraber ödemelerde sorun yaşarsanız bankalar nezdinde kara listeye alınırsınız ve ilerde iş hayatınızda iyi bir kazancınız olsa dahi uzun süre bu kara listede kalırsınız.

Etiketler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurunuz. *